Unioniștii din Parlament forțează nota și au depus o inițiativă prin care încearcă modificarea Constituției unde să fie scris limba română. Evident, în contextul actual asta n-are cum să treacă. Dar iată tam-tam că au semnat doar câțiva deputați - s-a făcut :)