Și dacă tot veni vorba de el, aflați că Morari deja participă la Cluburi de presă și dă din umeri atunci când e întrebat de ce pe numele lui Plahotniuc nu s-au pornit dosare mai devreme. Pentru că nu exista curaj și nimeni nu voia să-și asume acest risc. Exact din cauza asta nu meritați să fiți în această funcție, dle Morari