Renato Usatîi declară că Vlad Plahotniuc nu prea are alte opțiuni și ar trebui să revină în curând în România. Asta pentru că are doar pașaportul moldovenesc și cel românesc valid. Potrivit lui Usatîi, cererea lui Plahotniuc de a primi azil în alte țări nu s-ar fi soluționat încă. Mai spune primarul de la Bălți că și Borsetka trebuie să revină azi-mâine. Dacă e așa, circul e departe de a se fi terminat