Deși a cedat niște cote, protecția ProImobil era asigurată. De la însuși unșii lui Vlad Gheorghevici. Odată cu fuga lui Plahotniuc din țară, sportivii au rămas fără protecție, iar șeful ProImobil a prins curaj și s-a plâns la Procuratură pe faptul că firma sa a fost supusă unui atac raider pe vremea lui Vladimir cel Mare. Chiar a și plătit articole în presă.
Și brusc, „procuratura dezoligarhizată” a început controale, iar săptămâna trecută chiar a și făcut percheziții în clădirea de pe str. Armenească, care era anterior închiriată de ProImobil. Doar că, acum, acolo au rămas țuțicii - ClassImobil.
Până aici e totul clar. Dar iată zvonurile care circulă prin Chișinău de săptămâni bune demonstrează că dezoligarhizarea s-a produs, doar că un pic strâmb. Cică vreo 4 fruntași socialiști s-au făcut cu apartamente în ultima perioadă. Și imediat, „Procuratura dezoligarhizată” s-a apucat să dea cu mătura prin sportivii injectați de Plahotniuc la ProImobil. Se vehiculează și nume concrete, dar așa cum eu nu sunt procuror - să lăsăm statul ieșit din captivitate să investigheze. Nu, nu, compania vizată n-are nicio treabă cu asta 😂
Traiască dezoligarhizarea :)