Din aceeași ediție
Alegerile locale au demonstrat că Renato Usatîi revine în forță. Dodon și PSRM au cheltuit milioane de dolari pe la Moscova pentru a plăti reportaje denigratoare despre Usatîi. N-a funcționat. Usatîi a anunțat aseară că formațiunea sa a câștigat vreo 8 primării importante
Asta e o problema mare pentru PSRM: Fărâmițarea electoratului său. Unele voci spun că asta va fi și o mare provocare pentru Dodon, pentru a fi ales președinte în al 2-lea mandat anul viitor
P.S. Asta dacă nu intră „CNA-ul cel independent” în scenă :D