Unul dintre abonați îmi scrie și spune, cu referire la postarea despre Năstase și probabilitatea matematică de a deveni primar, că nu e așa de sigur că voturile de la Chirtoacă și Țîcu vor merge la PPDAist. Potrivit lui, mulți din cei pro-europeni vor vota Ceban, pentru că s-au săturat de politică și vor management. De acord, însă aici vreau să adaug un singur lucru: