Maia Sandu a simțit că e un pic bîja și a scris un îndemn la vot pe facebook. Mesajul pare sincer, însă după toate boacănele făcute de Năstase în ultima perioadă - greu de urmat îndemnul. Oricum, e important ca fiecare să voteze, să dea chiar și unul de protest pentru alți candidați, pentru ca votul să nu fie redistribuit matematic altora