PD, prin gura lui Jizdan, propune transformarea vilei prezidenţiale de la Condriţa în sanatoriu pentru bătrâni. În replică, Dodon îl felicită pe Jizdan pentru ocupație: "Bravo, utilă ocupație, demnă pentru un parlamentar care caută cu ce să-și umple timpul. Vreau să-l anunț pe domnul deputat că vila de la Condrița e a statului, a instituției prezidențiale, nu a lui Dodon personal. Eu, din partea mea, pot ceda totul oamenilor, chiar și clădirea Președinției, reparată după ce a fost distrusă de cei cu care Jizdan a venit la putere, după 2009”