Iurie Topală, directorul Căilor Ferate, și-a anunțat demisia pe facebook. Anterior acesta plecase în concediu la început de iunie până în luna octombrie :D: "__Orice început are și un sfârșit și nimeni nu trebuie să fie veșnic în funcțiile publice. Am preluat conducerea CFM într-o perioada dificilă, cu datorii la salarii, angajați nemultumiți, și, mai ales, nemotivați. Tot ce a depins de mine am facut și singurul scop a fost adaptarea CFM la noile condiții economice naționale și internaționale".__