Cebotari este învinuit de abuz în serviciu în cazul concesionării Aeroportului.
Adaug de la mine: E straniu în toată povestea asta că i se ridică imunitatea lui Cebotari pe subiectul concesionării aeroportului, când păcatele sunt mai mult în ograda lui Andrian Candu, care deținea funcții și pârghii decizionale pe acest dosar. Bat-o vina de campanie electorală :) Să fie oare datorită candidaturii sale la Primăria Capitalei? 😉