Ca și o mare parte din noi, președintele Dodon spune că e nemulțumit de modul cum funcționează coaliția de guvernare. Multă vorbă, dar nu se văd rezultate. Acesta a transmis câteva mesaje azi în Parlament. Potrivit lui, la întâlnirile cu cetățenii oamenii spun că, în mai multe domenii, nu văd progrese și nici măcar nu li se prezintă un plan concret, care să le dea încredere pe viitor