Fostul ministru al Economiei Valeriu Lazăr spune că ar putea merge în instanța de judecată pentru a-și apăra onoarea și demnitatea ca urmare a ultimelor declarații și informații difuzate în spațiul public pe subiectul concesionării Aeroportului Internațional Chișinău și a devalizării Băncii de Economii