Toți s-au bucurat că Guvernul va ataca în judecată contractele de concesionare a Aeroportului. Întrebarea e: Cu ce preț? Cât va costa bugetul de stat pentru onorariile avocaților, s-au prevăzut situațiile de arbitraj internațional? Aici deja nu mai vorbim de mii de Euro, dar de zeci și poate chiar sute de mii de Euro pentru reprezentarea legală. Să sperăm (pentru a câta oară), că nu o să ne coste mai mult decât aeroportul în sine :)