Statul va merge în judecată să ceară anularea concesionării aeroportului
Maia Sandu a explicat rostul abrogării hotărârilor de Guvern referitor la concesionarea aeroportului, azi, după ședința Executivului:
Ministerul Justiției lucrează la acest dosar, pentru a merge în următoarele zile în instanță pentru a cere anularea contractului de concesionare. Deci, începem cu un litigiu aici în interiorul țării".