Se pare că declarațiile lui Andrei Năstase în care spune că nu vede rostul semnării unui ACORD cu PSRM a aprins spiritele în tabăra socialiștilor. Sursele mele spun că se discuta chiar și despre scenariul scindării coaliției de guvernare. Așadar, situația e tensionată. Presupun că aflăm deznodământul când se întoarce Igor Dodon de la Moscova