Subiectul despre concesionarea aeroportului pare să ia foc. Se pare că ministrul Economiei, Vadim Brînzan, vorbește doar cu jumătate de gură. Unele surse, apropo, nu foarte de încredere, scriu că Brînzan s-a întâlnit de 2 ori cu Rotchild deja. Deși în comunicate ministerul vorbește de un contract abuziv, nu știu cum se face că tot instituția girează situația creată. După anunțul de ieri, știu că și la președinție s-a iritat lumea - una spune ministrul la Consiliul de Securitate și alta face în realitate? Urmărim! Între timp, Viorel Țopa și Ion Sturza cer demisia lui Brînzan. Eh, Harvard