Cel mai probabil, a înțeles că nu are pe cine miza și a renunțat la bătălie, spunând că nu are nicio obiecție la cum s-a desfășurat votul pentru Țurcan, "din punct de vedere procedural". Ah, înseamnă că există și partea morală. Dar dacă n-ai cu cine, păi n-ai ce-i face...