Șeful Agenției de Guvernare Electronică, Eugeniu Ursu, a plecat din funcție. Potrivit declarației, Eugeniu Ursu a încasat în anul curent un salariu de peste 546 mii lei din funcția publică pe care a deținut-o, ceea ce ar însemna peste 68 de mii de lei pe lună