Din aceeași ediție
Prieteni, după ziua de azi, în care am avut discuții cu mai multe persoane în privat, concluzia nu e cea mai bună: Se pare că Maia Sandu e lucrată pe la spate de Andrei Năstase și Igor Dodon
Mai multe voci accentuează că guvernarea va dura 4 ani, însă fără Maia Sandu. Ceea ce înseamnă că Dodon pregătește o majoritate cu Andrei Năstase și niște deputați PD, care vor găsi, ca de obicei un motiv banal, "de a pune umărul la deblocarea crizei politice"
Maia Sandu controlează doar procesele din Guvern. Dar, atenție, schimbarea Guvernului e doar o chestie tehnică, de vot în Parlament. Iar pentru asta e nevoie doar de câțiva deputați PD, care cu plăcere își vor oferi serviciile pentru un loc călduț
Cel mai probabil, vin vremuri tulburi. Iar.