Noi avem o problemă în Moldova. Sunt foarte mulți idioți. Peste tot. Și asta e o fericire pentru Plahotniuc. Cornel Ghimpu e nepotul lui Ghimpu. Lucra la VB, deci la Plahotniuc. Ghimpu inițial l-a propus pe Cornel Ghimpu guvernator la BNM. Din cauza relațiilor de rudenie, nu e frumos… hai altă candidatură. Ghimpu vine cu candidatura lui Drăguțanu. Iar Drăguțanu l-a adus pe Candu, cel cu care lucrase anterior… Mai departe știți ce a fost.