Eu nu i-am întrebat de ce s-au certat. Eu în general nu înțelegeam cum de sunt parteneri. Ei sunt foarte diferiți - cer și pământ. Plahotniuc operează după același scenariu. Dacă oponentul lui nu fuge din țară, primește sentință, de obicei de la judecătoria Buiucani.

Cea mai mare greșeala a fost să îl cred pe Plahotniuc și am cumpărat o parte din acțiunile VictoriaBank, o parte din cele pe care le-a luat de la Țopi. Mi-a spus că, cu banii care îi primește se lămurește cu Țopii. Eu am văzut că Țopii au încetat să se judece în Moldova și mi-am spus că a rezolvat problema. După aceea, eu am înțeles că ei nici nu încearcă să se judece aici. Îmi pare rău că am cumpărat atunci o parte din VictoriaBank.

urmează continuare...