Mie îmi era mai comod să fie cele 3%. N-am nimic cu decizia lui A. Tănase, deși suntem amici. Ideea precum că Moldova a pierdut 600 de mln de dolari de pe urma eliminării acelei taxe e o prostie. Dacă ar fi existat taxa, banii n-ar fi trecut pe aici. Cine e prost să dea 600 de mln de dolari așa, fără niciun sens...

Partea II a interviului va fi difuzată mâine, 30 iulie 2019.