Toți cei care vorbesc de 70 miliarde dolari sunt idioți, nu pot citi rapoarte. Și n-a fost niciun fel de spălare de bani. Sunt prostii ce spuneți dvs. În perioada aia existau multe persoane care au câștigat bani, legali, dar care își doreau să scoată capitalul din Federația Rusă. În Rusia era interzisă scoaterea capitalului de rezidenți. Însă nu erau interzise transferuri peste hotare între rezidenți și nerezidenți pentru anumite contracte. În Moldova scoaterea capitalului din Federația Rusă nu era interzisă, deci asta nu e infracțiune. Așadar, nici pe partea legii FR, nici pe partea R. Moldova, nu s-a încălcat nicio lege absolut. De ce să numim asta spălare de bani?