Trebuie atacate băncile intermediare prin care au trecut acești bani. Și statele, și băncile mamă. Asta pentru că băncile intermediare au încălcat toate regulamentele lor interne. Ele sunt pasibile de amenzi mari. Angajați o serie de avocați din extern, să ia comision de 10% și le îngenunchează în câțiva ani. Am verificat scenariul cu mai mulți avocați.
🕹 Nu riscăm să se repete situația din 2009. Am toată certitudinea că acesta este un Guvern onest.
Revin în câteva ore cu un brief mai consistent. Să aveți o săptămână ușoară.
Din aceeași ediție