Ilan Șor a postat un video pe facebook, în care a reacționat la decizia judecătoriei Cahul unde se aprobă reținerea sa. Nimic interesant, justificări tehnice penibile. Șor îi învinuiește pe Sandu și Dodon de presiuni spunând: Tot ce se întâmplă în jurul meu e un "bespredel" cinic :D