Mi-am expus poziția pe facebook, iar în discuție a intervenit și fostul ministrul al Finanțelor, Ion Chicu, care este în prezent consilier al lui Igor Dodon. Se conturează tot mai mult ideea că evenimentul de presă de ieri de la MF a fost o mare eroare - de la modul de prezentare, până la conținut. Așteptăm să vedem ce spun și alți actori. Votați mai jos și spuneți voi ce credeți? Like sau dislike?