Dumitru Diacov a declarat aseară la TV că PD e în datorii și partidul numără fiecare bănuț. Potrivit lui, din septembrie formațiunea va fi fără Vladimir Plahotniuc, cu care a vorbit o singură dată la telefon după fuga acestuia din țară. Acesta mai spune că de la schimbarea puterii, Iaralov, Botnari și Țuțu au dispărut de la partid