LIVE Luni, 22 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
🍾

Deputații au votat unanim pentru închiderea magazinelor Duty-Free deschise în regiunea transnistreană. Ministra Finanțelor, Natalia Gavriliță, a cerut abrogarea proiectului care a permis vânzarea țigaretelor fără accize în magazinele Duty-Free din regiunea transnistreană. Potrivit ministrei, în primele cinci luni ale anului 2019 au fost comercializate un miliard de țigarete. Astfel volumul țigaretelor vândute este de trei ori mai mare decât volumul comercializat în Republica Moldova

19 iulie 2019, 12:19 · sursa: agora.md ↗ Sursă originală
Din aceeași ediție
⭕️

Parlamentul a decis închiderea magazinelor Duty-Free din regiunea transnistreană

19 iulie 2019, 12:19
🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale