Fostul ministru al Economiei, Valeriu Lazăr, cel care se afla în fruntea instituției atunci când s-a concesionat Aeroportul și s-a privatizat BEM spune că frauda bancară n-a fost o operațiune sofisticată după cum se crede.

Lazăr: ”Ce-i sofisticat acolo? Au ridicat procentele la depozite, a dat lumea buluc cu banii pe care i-au împrăștiat prin creditele neperformante. Ce-i genial aici, mă rog? Pur și simplu e obraznic de tot, așa de obraznic că la un om normal nici nu-i poate trece așa ceva prin cap”, spune el.