Filat: Recunosc din primul dosar că am primit acele mașini de la Șor, care au fost cumpărate pentru pază și câteva zboruri cu avionul. Eu cred că pentru el era important să fie pe lângă mine, să poată avea acces la mine.
N-au existat limite morale în raport cu viața mea personală. Pot să vă spun că Șor, cred eu, nu a avut alegere mare. Ori semnează acest denunț, ori merge el la pușcărie. Iar după aceasta, au intrat pe mâna ăstora diabolici, specialiști în a distruge oamenii.
Din aceeași ediție