O fostă judecătoare în dosarul Filat, Ludmila Ous, povestește la TV8 cum a fost intimidată și amenințată de Ion Pleșca, președintele Curții. Aceasta a vrut să aibă opinie separată
Potrivit ei, în dosar a aparut o sumă de 20 mln dolari fără nicio probă. Aceasta spune că și in dosarul Tuțu s-au petrecut mari nereguli.