Numărul persoanelor care s-au adresat cu privire la pagubele provocate a ajuns de la 30 la 50, declarând că li s-a furat din casetele de valori peste 50 de mln de lei.

„La ziua de ieri (marți, n.r.), erau deja audiate 51 de persoane. Situația se schimbă în fiecare zi pentru că e perioada vacanțelor și multe persoane nu sunt în țară. Suma pagubelor era de peste 54 de milioane de lei la ziua de marți”, a precizat Laza. Cât despre persoanele care au participat la jaf, oficialul afirmă că aceștia „n-au lăsat nicio urmă. Au lucrat bine, bravo lor. Au lucrat foarte profesional, fără să lase urme”, a punctat Laza, adjunctul de la INI.