Ministrul Economiei Vadim Brânzan a organizat o conferință de presă în care a informat că a descoperit o schemă la Calea Ferată, care permitea ca în fiecare lună cca 400 de mln de lei (20 mln EUR) să nu ajungă în bugetul de stat, dar în buzunarul unor subordonați ai PD.