Fostul președinte PDM, Vlad Plahotniuc, ar fi avut propriul sistem prin care erau interceptate discuțiile telefonice ale mai multor persoane incomode. Cel puțin, asta a declarat ministrul de Interne, Andrei Năstase, în cadrul emisiunii „Piatnița” de la RTR Moldova