Directorul general al Moldtelecom, Dan Mitriuc, şi-a prezentat demisia. Acțiunea lui vine la doar câteva zile distanță după ce premierul Maia Sandu a solicitat să fie verificată activitatea întreprinderii Moldtelecom, meționând că această companie ar avea un management defectuos