🚹 Vasile Botnari a părăsit funcția de director SIS. Acesta este un membru important al echipei PD. A plecat pe 14 iunie, deși Parlamentul l-a demis încă pe 8 iunie 17 iunie 2019, 15:48 · sursa: newsmaker.md ↗ Sursă originală