Sandu mai spune că investigația jurnaliștilor de la RISE Moldova ne arată o mică parte a fărădelegilor cu care s-au ocupat procurorii lui Plahotniuc din 2016 încoace - interceptări telefonice ilegale, "camere video băgate în casele colegilor mei" , interceptarea discuțiilor cu membrii familiei. Și asta doar pe motiv că oamenii au vrut să protesteze împotriva abuzurilor regimului.
https://unimedia.info/ro/news/00745f39585ba820/maia-sandu-cere-demisia-procurorului-general-eduard-harunjen-dupa-investigatia-rise.html