Partidul Șor ar fi cheltuit cca 15 000 lei pentru a aduce persoane doar din Căușeni, care să stea la așa-zisele proteste din centrul Capitalei, de "apărare a instituțiilor statului". O doamnă a declarat că cca 30 de persoane au fost aduse din Căușeni, iar fiecăreia urmează să i se plătească câte 500 de lei la sfârșitul zilei
link: http://jurnal.md/ro/news/455c2ed21948fb6b/cea-mai-sincera-protestatara-recunoaste-ca-primesc-500-de-lei-ca-sa-stea-la-cc-e-suficient-ne-ajunge-multumim.html