❗️ Guvernul a decis, astăzi, demiterea șefei Companiei Naționale de Asigurări în Medicină, Tamara Andrușca. Propunerea a venit din partea noului ministru al Sănătății, Ala Nemerenco 10 iunie 2019, 12:34