🏼💼Unul dintre șefii Huawei le-a spus celor de la TechRadar că chinezii vor lansa luna viitoare propriul sistem de operare, sub numele de cod HongMeng. În Uniunea Europeană, software-ul ar putea fi comercializat cu denumirea „Huawei Ark OS”
📲 Anunț important de la Google: A făcut deja prima indexare. Site-urile care sunt „mobile-friendly” deja au prioritate față de cele care au o versiune doar pentru desktop.