Declarațiile de avere ale miniștrilor arată că aceștia se bucură de lefuri lunare care depășesc 25.000 de lei. Monica Babuc a contrazis aceste date: „Salariul mediu pe care îl are un ministru astăzi, după reforma Guvernului, este 20 – 21 de mii de lei”, a spus oficiala PDM
INTERNAȚIONAL :::::::::