Deputații blocului ACUM s-au adresat la Ministerul Economiei și Infrastructurii și la Agenția Națională pentru Reglementare în domeniul Energiei, solicitând informații despre consumul de gaz în stânga Nistrului, în contextul în care datoria Moldovagaz față de Gazprom a depășit $6,3 miliarde de dolari
ECONOMIC & SOCIAL :::::::::